10 кроків до правильного резюме - WorkProfi - agencja pracy
Як отримати Карту поляка – покрокова інструкція
29 Листопада 2022
Нічні зміни – все, що потрібно знати
29 Березня 2023
Як отримати Карту поляка – покрокова інструкція
29 Листопада 2022
Нічні зміни – все, що потрібно знати
29 Березня 2023

10 кроків до правильного резюме

Подати заявку на нову роботу в епоху інтернету здається досить легким завданням. Вибираємо портал, знаходимо відповідну для нас вакансію, прикріплюємо в додатку резюме, a далі натискаємо одну клавішу, чи висилаємо повідомлення. I все!

Спробуємо придивитись до тих резюме, які ми додаємо. Чи перш ніж вислати перевіряємо правильність його написання? Наскільки зрозумілим воно є? Відповідно написане? Чи роботодавець без проблем знайде найбільш важливі інформації? Список істотних аспектів при цьому є досить не короткий. Пізнайте 10 кроків до правильного резюме!

  1. Дати працевлаштування і хронологія
    Завжди потрібно пам*ятати всі дати періодів працевлаштування з паперовим підтвердженням, довідкою з місць праці або записом до трудової книги. Важливим є, при поданні дат професійного стажу, вписати хоча би місяць і рік (нп. грудень 2018 – грудень 2019). В іншій ситуації, як ми вкажемо лише рік, в якому працювали (приклад нижче), робочий стаж можна порахувати різними способами.

    Приклад:
    2018-2019 – фірма XYZ, Працівник виробночого процесу

     Приступити до праці могли би грудні 2018, а звільнитись в лютому 2019. Також працевлаштуватись в січні 2018, a звільнитись в половині року 2019. Важко буде в цій ситуації зрозуміти, яку саме кількість місяців ви відпрацювали на тій чи іншій фірмі.

Важливим буде також вписання правильних дат хронологічно, від останньої актуальної до найдавнішої (np. від зараз і до самого першого працевлаштування в житті). Ніколи не пишемо навпаки. Завдяки цьому, рекрутер вже знає, які саме завдання ви виконували остатньо, а також які саме навики були вами використані.

2. Контактні дані
Ви були впевнені, що вислане вами резюме, відповідало поставленим вимогам вакансії. Перевіряєте почту раз за разом, а телефон мовчить? Обов*язково перевірте чи подані вами номери телефонів були вписані правильно.

3. Захист даних особових
Чи знаєте ви, що рекрутер з юридичного погляду не може тримати в себе документи з вашими даними особовими, якщо немає він правильного підтвердження згоди вами? Згода повинна бути розміщена вами на кожній сторінці вашого резюме. Без цієї згоди ваше резюме нажаль буде відхилено.

4. За багато інформації
Дуже часто кандидати в своїх резюме пишуть речі, які є не обов*язковими. Роботодавець потребує від вашого резюме лише інформацію про ваші навики і досвід. Не обовязково йому знати ваш стан цивільний, чи є у вас діти або як часто ви відвідуєте тренажерний зал.

5. Форма файлу
З поваги до часу роботодавця, який буде розгядати вашу кандидатуру, важливим є те, чи ваше резюме нормально буде відкриватись, перевірте перед висиланням. Один професійний формат, в якому мають надсилатись резюме це формат – PDF. Файли вислані в форматі DOC можуть відкриватись на різних комп*ютерах по-різному. Файли можуть втратити форматування, може бути змінений вигляд документу, все роз*їхане. В ситуації з резюме такий формат має вагому роль при виборі кандидата рекрутером чи відділом HR.

6. Погана назва файлу
Kожен з нас в  своєму житті щось робив на комп*ютері. Якщо збережений документ  вами буде записаний під назвою н-п. „новеее”, „моє22222”, „РезюмеЗая”, то на своєму комп*ютері ви без проблем знайдете потрібний вам документ, що не скажеш про роботодавця, якому така назва зовсім не проасоціюється з вашою особою. Найкращою назвою для такого документу є саме Ім*я і прізвище


 7. Не професійна назва електронної почти
Цей пункт повязаний з пунктом  2. Відсутність контакту від роботодавця, не дивлячись на добрий досвід описаний в резюме може бути споводований не лише неправильно поданим номером телефону. Тут може відігравати роль і назва вашої електронної скриньки. I тут зовсім не мова про придбання вами свого домену. Важливо, щоб адреса не містила в назві псевдонімів типу „кіса”, „зая”, „малишка”. Прізвище і ім*я, цифри, якщо назва буде зайнята, цілком вистарчить. Чим простіше тим краще.

8. Фотографія в резюме
Почнемо з того, що не обов*язково розміщати в резюме своє фото. Якщо вже приймете рішення про заміщення фото, то ваша фотографія має бути розміщена напроти досвіду професійного, також забезпечте собі наступні пункти:
–  oсвітлення і якість – фото має бути виразне i добре освітлене – не за світле, не за темне
– професійний одяг – на фотографії не справить враження ваш образ з широким декольте, бажано на фото бути в сорочці і піджаку.
– не робіть селфі – можна скористатись з фотографа або попросити знайомого зробити портрет
– не можуть бути то фотографії з відпочинку , тренажерного залу i тп.
– не можуть бути фото з мімічними дефектами, чи будь-якою мімікою
– мусить бути однорідний фон – фотографії на фоні цегли, лісу чи пляжу розвівають головну увагу від – ВАС!
– дотримуйтесь правильного розміру фото в резюме, 500kb це максимум. Не потрібні фотографії великого розміру, які важко завантажаються на сервер.

9. Помилки орфографічні і стилістичні
перед висиланням файлу, передивіться в останнє, чи не потрапила до резюме машинальна помилка орфографічна, чи не бракує десь знаку пунктації i чи всюди правильно побудовані речення. Taкі „дрібні” помилки, ніби не важливі, але вказують на відсутність вашого старання і професіоналізму

10. Eстетика
Зверніть увагу чи написане резюме є зрозумілим і поділено на рубрики. Також для написання змісту важливим є просто написання і конкретика, відповідна гарнітура і кегль в розмірі 11-12pkt. Не потрібно вживати кольорів, графіки. 

Резюме, це ваша візитна картка,  метою якого є заінтересування майбутнього роботодавця i його заохочення запросити вас на співбесіду. Перечислені 10 порад однозначно покращуть твою позицію на ринку праці. A як виглядає ваше резюме? Які помилки робили ви?

+48 576 566 821 (дзвінок безкоштовний)